Pre domácich majstrov

DISPERZIE A LEPIDLÁ PRE DOMÁCICH MAJSTROV

Výber vhodného lepidla je podmienený predovšetkým faktormi samotných zlepovaných materiálov ako aj podmienkami, pri ktorých sa použije a samozrejme závisí aj od namáhania, ktorému bude zlepený materiál vystavený. Pri výbere lepidla odporúčame riadiť sa predovšetkým informáciami uvedenými na jeho etikete. V prvom rade si všímame odporučenie výrobcu na konkrétne použitie.

Univerzálne lepidlo na veľké množstvo aplikácií bude pri lepení vyžadovať väčšiu náročnosť aby sa dosiahol požadovaný výsledný efekt, avšak ak ho nespotrebujete všetko určite sa v budúcnosti hodí na iné lepenie. Naproti tomu špeciálne lepidlá sú výborne prispôsobené konkrétnym požiadavkám, ale ich použitie na iný účel je problémové a neodporúčame ho.

Ku kúpe univerzálneho lepidla pristúpime vtedy ak lepená plocha bude malá. Pri lepení rozsiahlych plôch sa jednoznačne priháňame k špeciálnym lepidlám určeným iba na relatívne úzky sortiment zlepovaných materiálov. Nezabudnite, že cena lepidla nezohráva kľúčovú úlohu a v porovnaní s cenou zlepovaných materiálov býva málo významná. O tejto skutočnosti obchodníci samozrejme vedia často krát ju zneužívajú. V tejto oblasti nie vždy platí, že drahé lepidlá sú kvalitnejšie ako výrobky z domácich firiem.

Dobré lepidlo pre domácnosť musí lepiť čo najviac rôznych druhov spojov. Zároveň má byť nezávadné a netoxické, tak aby s ním mohli pracovať aj deti (neodporúčame používanie akýchkoľvek lepidiel deťmi mladšími ako 7 rokov). Týmto kritériám vyhovuje predovšetkým Duvilax Expres LS balený v 250 a 500 g fľašiach s aplikačným uzáverom. Môže sa ním lepiť drevo, drevotrieska, papier, textil, kartón, lepenka a podobne. V prípade potreby sa ním dá opraviť poškodená tapeta, odpadnutá obkladačka, rozlepená stolička, poškodená väzba obľúbenej knihy, odlepená vložka v topánke, nalepiť poťah z látky na nástenku do detskej izby, zatrieť ranu po reze stromu vo Vašej záhradke, alebo sa dá použiť pri výrobe karnevalovej masky pre Vaše dieťa. Obecne sa dá požiť na všetky materiály ktoré aspoň obmedzene prijímajú vlhkosť.

Duvilax BD-20, L-58, LS-50 resp. D3 Rapid v 1 kg alebo v 5 kg obaloch majú taktiež široké možnosti použitia, avšak možnosti ich použitia sú o čosi špecifickejšie a už vyžadujú istú zručnosť a rutinu. K špeciálnejším disperziám patria výrobky na určené penetrovanie podkladov pred natieraním, lepením, stierkovaním atď.

Viac informácií o použití lepidiel Duvilax v domácnosti a hobby segmente nájdete na stránke  https://lepidla-duvilax.sk

 


Duvilax Expres LS

Lepenie dreva

Duvilax BD-20

Prísada do stavebných zmesí, lepidlo na papier, penetrácia podkladov, lepenie tapiet

Duvilax L-58

Lepenie obkladačiek, dlažby, kobercov a linolea

Duvilax LS-50

Lepenie dreva

Duvilax D3 Rapid

Lepenie dreva

Duvilax hĺbková penetrácia

Penetrovanie nasiakavých podkladov

Hĺbková penetrácia koncentrát

Penetrácia nasiakavých podkladov - koncentrát

Napíšte nám